Euroopa Komisjon kinnitas Hemlibra (emitsizumab) müügiloa VIII hüübimisfaktori inhibiitoriteta raske A-hemofiilia patsientidele

Euroopa Komisjon kiitis heaks Roche’i ravimi Hemlibra (emitsizumab) VIII hüübimisfaktori inhibiitoriteta raske A-hemofiilia patsientidele. Hemlibra (emitsizumab) on esimene ravim, mis vähendab märkimisväärselt verejooksuepisoode tavapärases profülaktilises ravis VIII hüübimisfaktori inhibiitoriteta raske A-hemofiilia patsientidel. Samuti on Hemlibra (emitsizumab) ainuke profülaktiline ravim, mida manustatakse nahaalusi ja mida saab manustada erinevates annustes. Hemlibra (emitsizumab) efektiivsus ja ohutus tõestati viimase aja ulatuslikemates kliinilistes uuringutes. Ravimit võib kasutada kõikides vanusegruppides ja pikaajaliseks profülaktiliseks raviks. Hemlibra (emitsizumab) manustamiseks on  erinevaid skeeme - üks kord nädalas, iga kahe nädala tagant või iga nelja nädala järel. Manustamise sageduse valiku võimalus on kõigil näidustatud patsientidel ja patsiendigruppidel, sealhulgas ka VIII hüübimisfaktori inhibiitoritega A-hemofiilia patsientidel.

„Meil on väga hea meel, et ka VIII hüübimisfaktori inhibiitoriteta A-hemofiilia raske haigusvormiga patsientidele on laienenud võimalus verejooksude ennetamiseks kasutada Hemlibrat (emitsizumab), mis on näidanud märkimisväärselt head toimet. Kliinilistes uuringutes vähendades Hemlibra (emitsizumab)  verejookse võrreldes teiste profülaktiliste ravimitega 68%.“ ütles Roche Eesti OÜ Meditsiiniüksuse juht Kätlin Luik. „Me loodame, et kolm erinevat annustamise sagedust võimaldavad arstidel ja patsientidel valida igale patsiendile just temale sobiva õige raviskeemi, et kohanduda patsiendi elustiili ja vajadustega.“

„See Euroopa Komisjoni otsus on märkimisväärne, kuna Hemlibra (emitsizumab) on VIII hüübimisfaktori inhibiitoriteta A-hemofiiliat põdevate patsientide jaoks selle haigusega kooselamisel oluline saavutus,“ ütles Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi. „Hemlibra (emitsizumab) hoiab ära iseeneslikud veritsused, st haigust põdev inimene saab elada tavapärast elu. Ravimi nahaalusi manustamine võimaldab olla iseseisvam ning parandab elukvaliteeti. Eestis tähendaks see kvalitatiivset muutust umbes 30 pere jaoks. Hemofiiliaga elavad inimesed saavad elada täisväärtuslikku elu, puududa vähem koolist ja töölt, tegeleda spordiga, osaleda muudes ühistes ettevõtmistes tundmata hirmu verejooksu tekkimise ees.“

A-hemofiilia on pärilik vere hüübimissüsteemi haigus, mille puhul inimese veri ei hüübi korralikult, põhjustades kontrollimatut ja sageli iseeneslikku verejooksu. A-hemofiiliaga patsiente on maailmas kokku ca 320 000, neist 50-60%-l on raske haigusvorm. Eestis elab umbes 100 A-hemofiiliaga inimest. A-hemofiiliaga inimestel ei ole üldse või ei ole piisavalt plasmavalku, mida nimetatakse VIII hüübimisfaktoriks. Haigus avaldub sagedastes  veritsustes. Kõige sagedamini esinevad verejooksud liigestesse, mis põhjustavad haigele tugevat valu ja liikumisprobleeme. Iga tekkinud verejooks halvendab liigeste olukorda. Oluliselt halveneb elukvaliteet ja tekivad liigeskahjustused, mis võivad tekitada liikumisvõimetust. Rasketel juhtudel võivad esineda ajusisesed ja soolestiku verejooksud, mis on eluohtlikud.

Roche on arendanud hematoloogiaravimeid enam kui 20 aastat. Täna investeerib Roche rohkem kui kunagi varem teadus- ja arendustegevusse, et luua uusi ravimeid valdkondades, kus meditsiinilised vajadused on suured ja sealhulgas ka verehaigustega inimestele.

Roche on farmaatsia- ja diagnostika valdkonnas üleilmne suunanäitaja, keskendudes teaduse edasiarendamisele, et parandada inimeste elusid. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’st liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas. Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2018. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2018. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 11 miljardit Šveitsi franki ja teatas 56,8 miljardi Šveitsi frangi suurusest läbimüügist.

Hoffmann-La Roche, peakontoriga Baselis Šveitsis, on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid efektiivsemaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. WHO oluliste ravimite nimekirjas on 30 Roche’i ravimit. Roche’i on tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt 10 aastat järjest kui jätkusuutlikuimat ettevõtet farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris.

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine, turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia- ja diagnostikavaldkonnas.

 

Avasta rohkem

KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused