Roche ühines Spark Therapeutics’i, Inc., et tugevdada võimekust geeniteraapias

Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) ja Spark Therapeutics, Inc. (NASDAQ: ONCE) (edaspidi “Spark”) teatasid 17.12.2019 ühinemise lõpuleviimisest peale kõigi regulatiivsete nõuete täitmist.

Severin Schwan, Roche CEO ütles  kommenteerides seda olulist sammu: „Oleme põnevil, sest usume, et koos suudavad Roche ja Spark uuenduslike geeniteraapiate abil patsientide elu märkimisväärselt parandada. Ühinemine Sparkiga kinnitab meie pühendumust uuenduslike ravimeetodite välja töötamisele ja keeruliste haiguste ravimisele kogu maailmas.”

Pennsylvanias Philadelphias asuv Spark Therapeutics on täielikult integreeritud äriettevõte, mis on pühendunud geeniteraapiate, sealhulgas nägemiskaotus, hemofiilia, lüsosomaalsete ladestushäirete ja neurodegeneratiivsete haiguste geeniteraapiate avastamisele, arendamisele ja tarnimisele. Spark Therapeutics jätkab tegutsemist Roche grupis sõltumatu ettevõttena.

„Täna algab uus ja paljutõotav ajajärk geneetiliste ravimite väljatöötamisel patsientidele ja perekondadele, kes elavad pärilike haigustega" sõnas Jeffrey D. Marrazzo, Spark Therapeutics kaasasutaja ja tegevjuht. “Spark ja Roche jagavad ühiseid väärtusi kujutledes võimatuna tunduvaid võimalusi. Koos on meil potentsiaal muuta meditsiini tulevikku ja pakkuda täna homseid (tuleviku) ravimeid. Meid ärgitab meie ühine tulevik ja mõte, mida me koos teha suudame.“

Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti tegevjuht rõõmustab uudise üle ja tõdeb, kui oluline on pühendumus ja kirg tegeleda seni ravimatutele haigustele ravi leidmisel. „Sparkiga koostöö võimaldab Roche’l jätkata tööd juba tuttavates valdkondades – hemofiilia, neurodegeneratiivsed haigused (hulgiskleroos, dementsus), silmahaigused, aga samas ka laiendada teadmisi ning võimekust haigusgruppides, kus seni meil kogemus puudub. Kõige tähtsam on keskendumine inimestele eesmärgiga leida lahendusi probleemidele, mis on siiani tundunud lootusetud. Olles Maarjamaal esindatud, teeme omalt poolt parima, et geeniravimid jõuavad tulevikus ka Eesti patsientideni,“ lisas Kadri Mägi-Lehtsi globaalset uudist kommenteerides.

Roche on farmaatsia- ja diagnostika valdkonnas üleilmne suunanäitaja, keskendudes teaduse edasiarendamisele, et parandada inimeste elusid. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’st liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas. Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2018. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2018. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 11 miljardit Šveitsi franki ja ettevõtte käive oli 56,8 miljardit Šveitsi franki.

Hoffmann-La Roche, peakontoriga Baselis Šveitsis, on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid efektiivsemaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. WHO oluliste ravimite nimekirjas on 30 Roche’i ravimit. Roche on tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt 10 aastat järjest kui jätkusuutlikuimat ettevõtet farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris.

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine, turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

Spark Therapeutics on täielikult integreeritud äriettevõte, mis on pühendunud geeniteraapiate avastamisele, arendamisele ja tarnimisele. Ettevõte tegeleb väljakutsetega, mida esitavad geneetilised haigused, nagu nägemiskaotus, hemofiilia, lüsosomaalsed ladestushäired ja neurodegeneratiivsed haigused.

Sparks loodi 2013. aasta märtsis Philadelphia lastehaiglas (CHOP). Kahe aastakümne jooksul on tegeletud haigusseisunditega, millel ravi puudub või on palliatiivne. Kogunenud tehnoloogia ja oskusteabe tulemused võivad oluliselt muuta neid haigusi põdevate patsientide elu. Inimese genoomi ja geneetiliste kõrvalekallete parem mõistmine on võimaldanud Spark Therapeutics’i teadlastel uurida ja arendada sihitud ravi (kindla sihiga) patsientidele, kes põevad väga spetsiifilisi geneetilisi haigusi. See lähenemisviis tõotab palju tõhusate raviviiside väljatöötamisel mitmete pärilike haiguste raviks. Spark Therapeutics peakontor on Philadelphias, Pennsylvanias.

Lisainfo:
Chris Ellermaa
Avalike suhete juht, Roche Eesti OÜ

KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused