Roche Eesti teavituskampaania "Su hägu kõlab tuttavalt" võitis “turundusvaldkonna Oscari” ehk Kuldmuna digireklaami kategoorias. Tegu on Roche’i esimese Kuldmunaga läbi aegade, mis teeb auhinna eriti magusaks.
Professionaalsele turundusele ja kommunikatsioonile pühendatud legendaarsele Kuldmuna konkursile saadeti tänavu rekordiline arv töid – 1079, millest parimad selgusid 51 kategoorias. Pingelises heitluses jõudis Roche’i kampaania "Su hägu kõlab tuttavalt" finaali koguni kolmes kategoorias – väike teenusekampaania, trükireklaam ning digireklaam. Žürii hindas Roche’i kampaania parimaks just digireklaami valdkonnas, kus see pälvis kuldse autasu.
Vanusega seotud silma kollatähni kärbumine on tõsine ealine silmahaigus, mis ei puuduta üksnes haigeid endid, vaid ka nende lähedasi. Tingituna keskmise eluea tõusust on eakate nägemishäired üha sagedasem probleem, mida enamasti elustiiliga ennetada ei saa. Eestis esineb vanusega seotud kollatähni kärbumist ligi 45% üle 65-aastastest inimestest. “Suurem osa inimesi ei ole haigusest kuulnudki hoolimata sellest, et ravita jäämine võib lõppeda olulise keskse nägemisvälja kahjustusega. Seepärast pidasime vajalikuks tuua inimeste tähelepanu silmanägemise olulisusele ning näidata haiguse traagilisi tagajärgi – kui inimene tunneb oma lähedasi ära vaid hääle järgi,” selgitas Roche Eesti kommunikatsioonijuht Pille Kalda.
Eelmise aasta sügisel läbiviidud kampaania keskendus lahendustele, mis aitasid inimestel endil kogeda, mida tähendab, kui silmahaigus jõuab hilisesse faasi – silma fookuspunkt hägustub. “Meie loodud lahendused, olgu need siis hägustatud peeglid kaubanduskeskustes või seletamatu laik online-uudistes, aitasid erinevas vanuses inimestel aduda, mida tähendab nägemise halvenemine. Suur huvi Amsleri testi vastu näitas, et inimesed hoolivad oma silmadest ja soovivad rohkem teada,” sõnas Kalda.
Kampaania sai lühikese ajaga hulga kajastusi nii online-, trükimeedias kui raadios. Kampaania oli nähtav linnatänavatel ning ühistranspordis, samuti tehti koostööd suunamudijatega sotsiaalmeedias. Lisaks loodi erilahendusi nii reaalelus kui digimaailmas. Näiteks olid erilahendustena kaubanduskeskuste peeglid, kuhu vaadates peegeldas oma näo asemel vastu vaid hägu. Online meediasse loodi silmapaistev erilahendus, mis uudisportaalis lugemise ajal tekitas ekraani keskosasse seletamatu halli laigu. Inimestele soovitati praktilist võimalust teha Amsleri testi, mille abil saab esimese indikatsiooni, kas midagi võib silmanägemisega olla valesti.
Kampaania väljatöötamisse olid kaasatud kommunikatsioonibüroo Hamburg & Partnerid ning loovlahenduste eest hoolitses Not Perfect Tallinn.