Miks me väärtustame elu?

125 aastat veendumust, et elu on kõige kallim kingitus

Iga hetk on tähtis: suur ja väike, juhuslik või planeeritud, üllatav, emotsionaalne, isegi ohtlik. Elu on erinevate hetkede kogum. Hetk, mil pettumus saab tähenduse. Hetk, mil teeme midagi viimast korda. Hetk, mil lubame endale puhkust, et lihtsalt olla.

Elame maailmas, mis muutub kiiremini kui kunagi varem ja mitte kõik hetked ei ole kordamist väärt. Aga igaühel on omad hetked ja need on hindamatud.

Inimestel tundub olevat kaasasündinud tahe tunnetada elu piire. Viimase 125 aasta jooksul on oodatav eluiga rohkem kui kahekordistunud. See on olnud võimalik tänu teaduslikule uudishimule ja innovatsiooni vabale arengule.

Aga pikem elu ei ole alati parem elu. Teaduse progressiga kaasneb ka kohustus kindlustada, et tulevikus on parem elada.

Sündinud 1896. aastal
Oodatav eluiga 32 aastat¹
Sündinud 2021. aastal
Oodatav eluiga 82 aastat²

Roche’i – viiendat põlve ühele perekonnale kuuluva tervishoiuettevõtte – missioon on olnud muuta maailm paremaks paigaks.

125 aastat peale ettevõtte loomist annab Roche tööd rohkem kui 100000 inimesele rohkem kui 100 riigis.

Mida numbrid räägivad?

Numbrid ei ole olulised.

Oluline on panustada hetkedesse.

Rohkem elu täis päevi, kuid ja aastaid. Rohkem hetki, mida armastada. Rohkem lootust ja tulevikku vaatavaid unistusi. Rohkem põhjust tähistamiseks. Elu ise on väärtustamiseks – luues uusi mälestusi või nautides hetki meie minevikust.

Elu on olnud meie tegevuse põhjuseks 125 aastat ja just elu tekitab heureka-hetki, mis on ajendiks teadus- ja arendustegevusele ka järgmiseks 125 aastaks.

Viited:

  1. Roser, Max et al. Life Expectancy. [Internet; 2013] Published online at OurWorldInData.org. Available from:

  2. UNICEF. New Year’s Babies: Over 370,000 children will be born worldwide on New Year’s Day. [Internet: 2021 Jan] Available from:

  3. Roche Annual Report 2021. [Internet; cited 2021 Jan]. Available from:

KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused