Mis saab homme?

Viimasel ajal kuuleme palju ühe haiguse kohta - Covid-19. Paraku on haiguseid tuhandetes kordades enam kui vaid see üks. "Et homne tervishoid oleks parem, tuleb täna keskenduda tervishoiu digitaliseerimise tiigrihüpele", kirjutab Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti tegevjuht EPL arvamusküljel.


Võib ju tunduda, et pakutu on lahtisest uksest sissemurdmine. Maailmas ju teataksegi Eestit kui digitervishoiu eestvedajat. Digitaalne tervisesüsteem tervikuna on meil kohmakas, ajale jalgujäänud ning kaugel personaal- ja täppismeditsiini võimalikust rakendamisest. Terviseandmete sujuva ning turvalise liikumise üheks suurimaks kasuteguriks oleks lisaks Eesti tervishoiussüsteemi efektiivsuse tõusule ja patsiendikesksusele ka Eesti kui innovaatilise teadusriigi kuvandi arendamine. Täna ei ole veel hilja selleks, et Eesti saaks oma digikuvandit täita sisuga ka tervishoius. Selleks, et Eesti saaks olla täppismeditsiini arenguvedur maailmas, on vajalik tihe koostöö haridus- ja teadus, majandus- ja kommunikatsiooni ning sotsiaalministeeriumi vahel. Me vajame eestvedajat, kes suudab teaduse, majanduse ja tervishoiu suunamudijad kokku tuua ning muuta Eesti suureks, arendades täppismeditsiini.

Loe lähemalt: 

KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused