Roche Eesti astus Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu liikmeks

2021. aasta detsembris astus Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu (ITL) biotehnoloogia ettevõte Roche Eesti OÜ. Roche näeb tervishoiuvaldkonna arengu olulise mõjutajana tehnoloogiliste võimaluste ärakasutamist, et muuta tervishoid patsiendikesksemaks.

ITL-i tegevjuht Doris Põld ütleb, et hea meel on, et meiega liitus ettevõte Roche Eesti, kes  vahendab Eestis ühe maailma suurima biotehnoloogia ettevõtte teadusarendusi ja -suundumusi. „See, et meiega liitub ettevõtteid, kelle põhitegevusala ei ole IT, näitab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia seotust kõigi valdkondadega. Innovaatiliste lahendusteni jõutaksegi eelkõige teistes sektorites tänu digitehnoloogiate kasutamisele.“  

Roche Eesti Digitervishoiu juhi Mart Vaini sõnul on tänaste biotehnoloogiaettevõtete vältimatu ja suur osa digitaalsed lahendused ja võimalused. „Lisaks biotehnoloogilistele ravi- ja diagnostikalahendustele arendab Roche ühe suunana digitervishoiu lahendusi – uutest innovaatilistest ja tehnoloogilistest lahendustest peab olema kasu nii patsiendil, arstil kui riigisüsteemil. Eesti saab uhke olla mitme digivaldkonna uuenduse üle, kuid selles valdkonnas on vaja pidevat arengut, et kasutada kõik võimalused, mida tänased tehnoloogiad võimaldavad. Roche soovib panustada ja digivaldkonna arengus kaasa rääkida.”

Roche tulevikunägemus on personaalne tervishoid – patsiendikeskne, väärtuspõhine, tervisetulemile orienteeritud. “Tervishoius uute lahenduste rakendamine on samm lähemale personaalsele tervishoiule. ITL-iga liitumine oli Roche Eesti jaoks loogiline samm: tahame olla suunanäitajaks nii teistele riikidele kui ka teistele sektoritele ja seda nii e-teenuste arendamisel kui ka andmete kasutamisel teaduse edendamiseks. Selline koostöövõrgustik annab võimaluse laiemaks partnerluseks, millest sünnib kasu ka ühiskonnale laiemalt,” lisas Mart Vain.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit on vabatahtlik organisatsioon, mille peaeesmärgiks on ühendada Eesti infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmasid, arendada nende koostööd Eesti suundumisel infoühiskonda, esindada ja kaitsta liikmesfirmade huvisid ning väljendada nende ühiseid seisukohti. ITL-i kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 70% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

Roche Eesti põhitegevusalaks on ravimite kliiniliste uuringute läbiviimine, ravimitele müügiloa taotlemine, hulgimüük ja turundamine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia- ja diagnostikavaldkonnas. Täiendavalt on ettevõtte eesmärk parandada ka patsientide juurdepääsu meditsiinilistele uuendustele, tehes selleks koostööd kõigi asjaomaste sidusrühmadega.

Hoffmann-La Roche on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’ist liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas. Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ning annab tööd 101 465 inimesele üle maailma. 2020. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 12,2 miljardit Šveitsi franki ja saavutas 58,3 miljardi Šveitsi frangi suuruse müügikäibe. Roche’i on tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt 11 aastat järjest kui jätkusuutlikuimat ettevõtet farmaatsia-, biotehnoloogia- ja loodusteadusfirmade sektoris.

Chris Ellermaa, Roche Eesti OÜ
Kontakt:

KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused