Inimnäoline videorobot loeb ette artikleid patsientide harimiseks

Targa Patsiendi blogi, mida kureerib tervishoiuettevõte Roche Eesti, hakkab avaldama olulisemate artiklite videokokkuvõtteid, mida loeb robot. Roboti loetud videod artiklitest on mugav lahendus neile, kes eelistavad lugemisele kuulamist või vaatamist ning sobib ka lugemisraskustega inimestele.

Kuula ja vaata roboti loetud Targa Patsiendi blogi tekste Youtube’s siin:
Roche Eesti Targa Patsiendi blogi koondab kümneid artikleid tervishoiusüsteemist ja tervisest: artiklid käsitlevad tervishoiuvaldkondi alates psühholoogiast, lõpetades vähiravi ja sotsiaalsüsteemiga. Targa patsiendi blogi on mõeldud inimesele, kes tunneb huvi nii tervishoiu kui ka oma tervise hea käekäigu vastu.

„Me oleme harjunud tekstidest mõtlema valdavalt kui kirja pandud ja loetavatest tekstidest. Tänapäevased tehnoloogilised võimalused pakuvad uusi lahendusi ka  teiste meelte kasutamiseks: ette loetud tekstid on mugavad nii neile, kes eelistavad kuulamist ja vaatamist lugemisele, kui ka neile, kellel sellest abi on nii vaegnägijad kui lugemisraskusega  inimesed,“ sõnas Roche Eesti kommunikatsioonijuht Chris Ellermaa.

Päris inimesele väga sarnane robot kannab artikli teksti ette soravalt ja veenvalt, pakkudes nii alternatiivi lugemisele. Praegu on blogis kättesaadavad viis esimest artiklikokkuvõtet Targa Patsiendi blogist, kuid tulekul on järjest uusi videoid. 

Roche Eesti on tervishoiuettevõte, mis panustab innovaatiliste täppisdiagnostika ja täppisravimite jõudmisesse Eesti patsiendini. Kõik Roche Eesti tegevused lähtuvad inimestest ning põhinevad teadusel ja andmetel. Roche panustab koos partneritega tervishoiusüsteemide kestlikkusse.

Hoffmann-La Roche on 125aastase ajalooga Šveitsi päritolu üks maailma suurimaid tervishoiuettevõtteid. Roche keskendub selgelt ainulaadsele innovatsioonimudelile, olles liider täppisdiagnostikas ja -ravis. 2021. aastal tehti 27 miljardit analüüsi Roche'i diagnostikavahenditega ning raviti 16,4 miljonit patsienti Roche'i ravimitega.

Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ning annab tööd 100 920 inimesele üle maailma. 32 Roche'i ravimit on WHO hädavajalike ravimite nimekirjas. 2021. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 13,7 miljardit Šveitsi franki ja saavutas 62,8 miljardi Šveitsi frangi suuruse müügikäibe. Roche’i on tunnustatud Dow Jones Sustainability Indices poolt 12 aastat järjest kui jätkusuutlikuimat ettevõtet farmaatsia-, biotehnoloogia- ja loodusteadusfirmade sektoris.

Lisainformatsioon:
KontaktMaailmaslinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeMeistTegevusaladTöökohadMeediaLoodPrivaatsusteadeÕiguslikud alused